• Atrakcje Międzyzdrojów

Międzyzdroje położone są nad Morzem Bałtyckim, na terenie wyspy Wolin. Położenie między szeroką plażą z wysokim brzegiem klifowym a leśnymi połaciami Wolińskiego Parku Narodowego, wpływa na atrakcyjność tego nadmorskiego kurortu. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, korzystny mikroklimat o właściwościach leczniczych, dzika przyroda, piękne krajobrazy przyciągają kilkaset tysięcy osób każdego roku, spędzających tu swoje urlopy i znajdujących wytchnienie w kontakcie z morzem i przyrodą.

Woliński Park Narodowy
Główną atrakcją przyrodniczą jest Woliński Park Narodowy, który jest pokryty liczną siecią szlaków pieszych, pozwalających na wędrówki oraz obserwację rzadkich już gatunków zwierząt.


Jezioro Turkusowe w Wapnicy
We wschodniej części miasta wznoszą się wysokie wzgórza, spadające stromymi, klifowymi urwiskami do morza. Na terenie gminy na uwagę zasługuje unikatowe jezioro Turkusowe w Wapnicy. Powstało ono na skutek zalania wodami podskórnymi wyrobisk kredowych. Zalegający w nim węglan wapnia sprawia, iż jezioro mieni się różnymi barwami zieleni w zależności od oświetlenia.

Wzniesienie Zielonka
Dogodnym punktem widokowym jest wzniesienie Zielonka koło Lubina. Roztacza się z niego panorama rozlewisk Starej Świny oraz wód Zalewu Szczecińskiego. Walory przyrodnicze wyspy Wolin w połączeniu z piękną architekturą miasta stanowią o jego urodzie i atrakcyjności, przyciągając tym samym rzesze turystów.

Bunkier V3
Jedyna w Polsce ekspozycja tajnej broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Dziś – 61 lat po wojnie, celem ekspozycji zlokalizowanej na byłym, tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach – Zalesiu, jest ukazanie ciekawostek militarnych, które miały zmienić tok wojny.

Międzyzdroje
Międzyzdroje to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie podczas wakacji spotkanie prawdziwej gwiazdy (filmowej czy teatralnej) jest najbardziej prawdopodobne. Organizowane liczne koncerty, spektakle teatralne czy festiwale sprawiają, iż Międzyzdroje to „miasto gwiazd”.

Molo w Międzyzdrojach
Wychodzące w głąb morza molo oraz promenada nadmorska zachęcają do wieczornych spacerów a liczne kawiarenki zapraszają rozgrzanych słońcem turystów do wspólnych spotkań i odpoczynku przy schłodzonym napoju czy dużej porcji lodów.

Wzniesienie klifowe Gosań Najwyższe w Polsce wzniesienie klifowe (94 m n.p.m). Dojazd drogą nr 102 w kierunku Kołobrzegu, (ok. 4 km od centrum Międzyzdrojów). Na miejsce dociera się przez malownicze wzgórza porośnięte stuletnimi bukami i dębami. Z góry rozciąga się rozległy widok na wody Zatoki Pomorskiej, molo w Międzyzdrojach, port w Świnoujściu, w dali widać część niemieckiego wybrzeża wyspy Uznam.

Kawcza Góra
Punkt widokowy (61 m n.p.m.) na Zatokę Pomorską we wschodniej części miasta. Znajduje się tam starodrzew bukowo-sosnowy. Na szczycie postawiono pamiątkowe głazy ze zjazdów leśników z 1892 r. – Zjazd Leśników Niemieckich i z 1992 – Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego a niżej kamienny obelisk upamiętniający zjazdy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Ważnym punktem Kawczej Góry jest drewniany krzyż, do którego corocznie w okresie Wielkiego Tygodnia udają się licznie w drodze krzyżowej mieszkańcy Międzyzdrojów.